Image
Top
Menu

Krzysztof Hołowczyc dla K2

Jazda bez trzymanki w rajdowym MINI

Klient:

K2 / Melle Sp. z o.o.

Przygotowaliśmy kreację do kolejnej kampanii marki K2 i zrealizowaliśmy sesję zdjęciową z udziałem jej ambasadora – Krzysztofa Hołowczyca. Rajdowy kierowca, dwa supersamochody, szalone tempo prac przed sesją i na planie… Wszystko zakończone dziesięcioma zdjęciami, z których dumni są zarówno Klient, jak i agencja. Kampania obejmie prasę moto (Auto Świat i Motor) oraz Internet.

Jeden superkierowca i dwa supersamochody

Według informacji z pierwszej ręki, bo od samego Krzysztofa Hołowczyca, mieliśmy zaszczyt po raz pierwszy w historii sfotografować Hołka w studio wraz z jego prawdziwym rajdowym MINI, a nie pokazową atrapą z elektrycznym silnikiem. To bardzo ciekawe uczucie majstrować przy samochodzie wartym ok. 1,5 mln EURO…

Drugie auto też godne uwagi – pełnokrwisty Nissan GTR, czyli 550 KM czystej mocy silnika w niewinnym opakowaniu dwudrzwiowego coupe. Ten egzemplarz posłużył do demonstracji cywilnych zastosowań produktów K2 do pielęgnacji lakieru, czyszczenia szyb i wnętrza oraz olejów i płynów eksploatacyjnych.

 

 

 

 

Sesja odbyła się w Studio Las, gdzie wykorzystując zastane elementy industrialnej scenografii oraz kilka palet rekwizytów udało się nam stworzyć klimat warsztatu samochodowego.

Postprodukcyjne dodatki z naszego studia 3D

Jednym z wyzwań było zapewnienie maksymalnej elastyczności w komunikacji bardzo wielu linii produktowych i wariantów K2 przy wykorzystaniu „zaledwie” dziesięciu zdjęć z sesji. Dlatego przy każdym z ujęć przewidzieliśmy dodatkowe elementy scenografii, na których w naturalny sposób mogą być wyeksponowane produkty. Przygotowaliśmy packshoty w naszym studio 3D i wkomponowaliśmy je idealnie w zdjęcia już w postprodukcji. Będzie można wymienić je na inne w każdej chwili.

 

Minimum kosztów, maksimum efektu

Sesję wyprodukowaliśmy całkiem samodzielnie, bez udziału i pośrednictwa domu produkcyjnego. Jak widać, to także umiemy. Tylko dzięki produkcji in-house ten projekt mógł się wydarzyć w takim kształcie – w przeciwnym razie przekroczylibyśmy budżet kilkukrotnie… Możemy zapewnić, że nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo jeśli chodzi o cięcie zbędnych kosztów bez straty na jakości. 🙂

Credits

Zdjęcia wykonał dla nas bezbłędny Piotr Kucia, który ma na swoim koncie prace dla takich marek motoryzacyjnych jak Jaguar, Audi, Cadillac czy Renault. Tylko dzięki jego opanowaniu oraz żelaznej dyscyplinie w zarządzaniu kilkunastoosobową ekipą na planie udało się wykonać 10 zdjęć w zaledwie 6 godzin… Produkcję sesji zapięła na ostatni guzik nasza niezawodna Gosia, pracująca oczywiście w barwach Los Mejores.